Nové důležité informace

Vážení rodiče, vážení studenti!

V souladu s rozhodnutím MŠMT ČR vydaném v souvislosti s nouzovým stavem vyhlášeným státními orgány se Vám dovoluji podat základní informace k následujícímu období. Dle optimistické varianty je předpokládáno otevření škol až ve druhé polovině měsíce května. Do data zrušení tohoto opatření a otevření škol probíhá vzdělávání žáků pouze distančním způsobem.

Dle tiskového prohlášení ministra školství, mládeže a tělovýchovy ze dne 23.3.2020 (viz www.msmt.cz tiskové zprávy) se jednotné přijímací zkoušky budou konat ve stejném formě jako dosud, a to do 14 dnů od otevření školy v jediném termínu a v jednom termínu náhradním.

Pokud se školy pro žáky otevřou do 1.6.2020, maturitní zkoušky se budou konat do 21 dnů od data otevření školy.

Maturitní zkoušky budou realizovány ve stejném formátu jako dosud, pouze se nebudou konat písemné práce společné části z českého jazyka a literatury a cizího jazyka (angličtiny).

Pokud se školy pro žáky otevřou až po 1.6.2020, maturitní zkoušky se konat nebudou.

Způsob hodnocení studentů na maturitním vysvědčení určí upravený předpis MŠMT ČR.

Letní prázdniny nebudou kráceny.

Naše škola nyní stále vyučuje skrze platformy Bakalářů, Discordu, Google clasroom. Všechny informace jsou dostupné na těchto platformách. V případě jakýchkoli problémů se neváhejte obrátit na třídní profesorky a profesory.

Děkuji všem rodičům, kteří nám pomáhají zlepšovat systém on-line vyučování.

Děkuji Vám za spolupráci a držím nám všem palce, abychom nelehkou situaci zvládli.

Srdečně zdraví a hlavně hodně ZDRAVÍ přeje

Mgr. Lenka Rousková

ředitelka školy