Návštvěva partnerské školy – Německo

Návštěva partnerské školy Angel Frauendorfer Realschule Aiterhofen – Německo

V týdnu od 18.5. do 22.5. 2015 proběhla  již druhá návštěva naší partnerské školy v bavorském městečku Aiterhofen. I tento rok pro nás německá strana připravila spoustu aktivit. První den nás přivítali večeří v místní restauraci, druhý den následovaly teambuildingové aktivity, různé hry, jazykové animace, které mají za cíl stmelit kolektiv , odbourat ostych a jazykovou bariéru. Odpoledne jsme se vydali pěšky do Straubingu a prohlédli si místní zajímavosti. Vrcholem týdne byla středa a návštěva zábavního parku Bayernpark – i když pršelo od rána do večera, nevzdali jsme se a jako jediná skupina do parku opravdu dorazili, měli jsme  ho tak celý den jen pro sebe, což byl nevšední zážitek – žádné fronty, vše spuštěno a otevřeno jen a jen pro nás.

Ve čtvrtek jsme si šli zaplavat do bazénu, který patří ke škole, a žáci se také podívali na dvě hodiny do vyučování. Odpoledne už probíhala příprava závěrečné rozlučkové párty – nakupování a pečení pizzarohlíků…Celá akce se nadmíru povedla, všichni jsme si týden užili. Vzájemná interakce českých a německých žáků byla nenucená a přirozená, kontakty byly navázány a já byla opět pyšná, že máme na škole tak šikovné a komunikativní studenty.

Už teď se těšíme na další setkání – německé studentky by nás měly přijet navštívit opět na začátku prosince a užít si předvánoční Prahu.

Mgr. Eva Šachová