Poznávací zájezd do Říma

Se studenty vyššího gymnázia jsme vyrazili letecky do Říma, abychom zažili a poznali krásy a historii věčného města, jednu z kolébek křesťanství a civilizace.

1.den (pondělí 28.3.2022) jsme přiletěli na římské letiště Fiumicino a autobus nás dovezl do hotelu Nizza, který se nachází blízko nádraží Termini. Jakmile jsme se ubytovali, vyrazili jsme na krátkou procházku po okolí.

Na každý den jsme měli připravené pracovní listy, abychom se příjemnou formou poučili o navštívených památkách.

Hned v blízkosti hotelu stála bazilika Panny Marie Sněžné (Santa Maria Maggiore).

2.den (úterý 29.3.2022) jsme se po snídani vydali pěšky směrem na Koloseum a Forum Romanum. Naštěstí jsme ani nečekali v dlouhých frontách a dosyta si mohli v nádherném slunečném dni užívat antické památky.

Kolem poledne jsme se vydali přes Kapitol k pomníku Viktora Emanuela II. (Oltář vlasti) a na Trajánově foru jsme si dali rozchod, abychom se občerstvili v místních barech, restauracích a pizzeriích.

Když jsme si trochu odpočinuli v hotelu, vydali jsme se na večerní procházku Římem, abychom si užili romantická zákoutí za krásného počasí, protože nás dle předpovědi čekaly deštivé dny.

3.den (středa 30.3.2022) jsme se po snídani vydali metrem ze stanice Repubblica do Vatikánu. Bohužel se předpověď vyplnila a skoro celý den nám pršelo. Naštěstí jsme ale mohli většinu dne vychutnávat umění ve Vatikánských muzeích a skvost Svatopetrského náměstí – baziliku svatého Petra. Někteří studenti vystoupali až do kupole a nafotili krásné výhledy na celé náměstí ve tvaru klíče. Nazpět k hotelu jsme šli cestou přes Andělský hrad (Hadriánovo mauzoleum) a Andělský most.

4.den (čtvrtek 31.3.2022) se na chvíli počasí umoudřilo, tak jsme hned po snídani vyrazili směrem na Pantheon. Přes kostel San Pietro in Vincoli se sochou Mojžíše od Michelangela a náměstí Navona s krásnými fontánami jsme se uličkami propletli díky zdatným navigátorům až ke Španělským schodům (La Scalinata) a odtud už nás čekal poslední výstup na horu Pincio s vilami a zahradami, kde jsme se s Římem rozloučili.

Arrivederci, Roma! 😊

Mgr. Martina Bartošková a Ing. Ivana Stará

150 150 Poznávací zájezd do Říma 2022-04-04