Deník – Velká Británie -Hastings

Klasické gymnázium Modřany zahájilo nový akademický rok vstupem do historie a dobrodružstvím. Dne 22. září 2023 se skupina studentů vydala na nezapomenutelný pobyt do Anglie. Cílem je prozkoumat některá z nejvýznamnějších historických památek této úchvatné země a zažít dobrodružství, která se skrývají v její minulosti. Připojte se k nám na této vzrušující cestě. O tomto víkendu jsme navštívili Hampton Court, Windsor, Hastings a prozkoumali pirátské město.

Den 1: příjezd do Hastings

Hastings je známé pro svou úlohu v bitvě v roce 1066, která měla zásadní vliv na vývoj Anglie. Studenti se vydali na prohlídku Battle Abbey, která byla postavena na místě bitvy, a dozvěděli se o událostech, které zde formovaly anglickou historii. Po návštěvě Battle Abbey jsme měli možnost prozkoumat samotné město Hastings, užívat si pláže. Byl to den plný historie a zároveň relaxace na pobřeží Anglie.

Den 2: Hampton Court Palace a Windsor Castle

První den naše skupina dorazila k Hampton Court Palace. Tato krásná historická rezidence je známá svou nádhernou architekturou a rozsáhlými zahradami. Studenti se procházeli v královských komnatách, obdivovali krásu King’s Apartments a dobrodružně prozkoumávali Hampton Court Maze.

Od Hampton Court jsme pokračovali do Windsoru, kde jsme navštívili slavný Windsor Castle. Tento majestátní hrad je nejenom domovem královské rodiny, ale také jednou z nejstarších královských rezidencí na světě. Studenti byli ohromeni krásou St. George’s Chapel a historickými artefakty, které jsou v hradě vystaveny.

Víkend byl plných historie, dobrodružství a nových zážitků.

Fotografie z našeho výletu naleznete v naší galerii.

Děkujeme za podporu našeho vzdělávacího dobrodružství a těšíme se na další cesty a objevování společně s Klasickým gymnáziem Modřany.

150 150 Deník – Velká Británie -Hastings 2023-10-06