Skotsko 2017

Ve dnech 21.10 – 29. 10. 2017 se 42 studentů a 5 pedagogů našeho gymnázia zúčastnilo vzdělávacího zájezdu do Skotska (Amsterdam, Edinburgh a okolí). Výlet zajistila již tradičně společnost Student Agency. Cestovali jsme autobusem, ve kterém jsme měli k dispozici každý svou obrazovku, na které jsme si mohli krátit dlouhé chvíle sledováním filmů a poslechem hudby a také trajektem, ve kterém jsme měli každý svou vlastní kabinu. Po celou dobu zájezdu  nám byla k ruce schopná delegátka a 2 vždy skvěle naladění řidiči.

První zastávkou byl krásný Amsterdam, ve kterém jsme zůstali celý den. Po příjezdu do Skotska jsme jako první navštívili Hadriánův Val, který byl vybudován již Římany. Dále jsme navštívili Edinburský hrad, městečko Stirling a jeho hrad, místo kde se odehrávalo množství slavných bitev mezi Skoty a Angličany. Dále jsme také navštívili památník Williama Wallace jednoho z národních hrdinů Skotska. Z památníku byl krásný rozhled po celé krajině a v jedné z místností věže jsme mohli vidět i Wallaceův meč. Jedním z největších zážitků byla projížďka Glencoe Valley v dech beroucích Highlands nebo plavba lodí po legendárním jezeře Loch Ness. Posledním místem k návštěvě byl hrad Alnwick, hrad ve vlastnictví rodu Percyů, místo, ve kterém natáčel první díl Harryho Pottera.

Studenti byli rozděleni do skupin a bydleli ve skotských rodinách. Každé dopoledne jsme také jezdili do komunitního centra v Edinburghu, kde rozvíjeli své jazykové dovednosti se skotskými lektory. Výlet hodnotím velice kladně. Po celou dobu panovala přátelská atmosféra a myslím, že jsme si všichni výlet náležitě užili.