Den Hispánské kultury

EL DÍA DE LA HISPANIDAD

2019

Dne 10.10. 2019 jsme na KGM ve třídách 3A, 3B, 4 A/B, 4C a 4D v hodinách španělského jazyka oslavili národní svátek Španělska El Día de la Hispanidad (Den hispánské kultury), kterým si Španělsko připomíná den (12.10.), kdy Kryštof Kolumbus v roce 1492 objevil Ameriku.

I letos si studenti měli možnost připravit a přinést španělské speciality (tacos, tortillas, nachos con salsas, aceitunas rellenas, enchiladas, burritos a další).

„Fiesta“ se nesla v duchu mexických Dušiček – Día de los Muertos. Společně jsme přečetli text, jak se tento den slaví v Oaxace, připomněli jsme si mexického umělce a grafika Josého Guadalupe Posadu a jeho kostlivce v různých podobách (Calavera Don Quijote, Calavera Catrina). Zahráli jsme si společně hry ve španělštině, vyluštili kvíz a pustili latinskoamerickou hudbu.

Také se seznamovali s reáliemi a zajímavostmi z latinskoamerického světa prostřednictvím přednesu krátkých referátů, které vytvořili na základě materiálu z učebnic Chicos Chicas. S reáliemi se budou studenti i nadále seznamovat během celého školního roku v běžných hodinách španělského jazyka.

Poté si studenti přeložili recept a spolu s vyučujícími podle něj sami připravili mexickou specialitu GUACAMOLE.

Hned ji všichni ochutnali a po salse s tortillami se jen zaprášilo.

Těšíme se na další Den hispánské kultury!

Mgr. Martina Bartošková a Mgr. Lucie Aparicio