Halloween v KGM

Dne 4.11.2019 se konal svátek všech mrtvých, který v Českých zemích známé jako dušičky. Náš projektový den „Halloween“ začal průvodem masek. V průběhu však došlo k vraždě profesora a hledali jsme vraha. Nakonec studenty čekala ukázka oslav svátku všech mrtvých v Americe, Anglii i v Austrálii, kterému se dle tradice z Irska říká Halloween. Studenti se mohli účastnit veselí a hodování jako na den El Día los muertos ve Španělsku i v Mexiku a odnést si třeba i masku Cataríny, paní Smrti.

Vybrat tu nejlepší masku nebylo možné. Byla jich spousta a tak jsme se rozhodli, že umožníme studentům, ale i profesorskému sboru hodnotit tyto masky po celý týden za pomoci formuláře, který se zde nachází.

Masky můžeme vidět zde (doporučujeme si přímo rozkliknout fotky, abyste je viděli v plné velikosti) fotek jsou tři stránky, musí se vždy přejít na další, abyste viděli zbylé fotky:

Každá maska na fotce má své číslo, takže můžete začít hlasovat. Hlasování se uzavře v neděli 10.11. ve 23:59:59! V pondělí se oznámí výherce, který může vyhrát mimo putovního poháru a nějaké sladkosti, i například Žolíka. Kartu, kterou může použít pro zlepšení svého studia na gymnáziu.

Odkaz na formulář : KLIKNĚTE ZDE!

Vítězná místa

Vražda

 1. místo (vítězné): 5.A
 2. místo: 5.C
 3. místo: 7.A

Soutěž Masek

 1. místo (putovní pohár + žolík + sladkost): Tomáš Wegmann + Martin Bašta (č.57)
 2. místo (žolík + sladkost): Milena Garovnik + Nela Kramářová (č.15)
 3. místo (žolík + sladkost): Michael Král + Antonín Skála + Ondřej Vachulka + Vojtěch Novotný (č.147)
 4. místo (žolík + sladkost): Ladislav Šťastný (č.46)
 5. místo (žolík + sladkost): Julie Cahová + Karolína Rybáčková + Johana Poustecká (č.116)
 6. místo (shodné s pátým): Lukáš Telecký + David Muller (č.102)

Halloweenský příběh

 1. Amélie Šlézingrová (1.B)
 2. Dao Thei Quynh Ngoc (2.B)
 3. Tereza Šmídová (3.B)
 4. Vojtěch Vejvoda + Zdeněk Čulík (5.B)